Ana içeriğe atla

2023-2024 Bahar Yarıyılı Lisans Haftalık Ders Programı

Değerli Öğrencilerimiz,

2023-2024 Bahar Yarıyılı Lisans Haftalık Ders Programı ektedir.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılı ders kayıt işlemleri 13-16 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Ders kayıt takvimi ve Ders Kayıt Kılavuzları sayfada belirtilmiş olup, YTÜ Lisans Akademik Takvimi için buraya tıklayınız.

Bu eğitim-öğretim yılı itibariyle ders kayıtlarını izleyen bağımsız ders kaydının hemen ardından ilgili eğitim öğretim döneminin üçüncü haftası sonuna kadar (21 Şubat-08 Mart 2024) öğrenci, katkı payını yatırarak sistem üzerinden ders kaydını gerçekleştirebilecektir. Bu tarihlerde öğrenci ders silme işlemi yapamayacak olup maximum kredi sınırı içerisinde olmak kaydıyla yeni ders kaydı yapabilecektir.

Belirlenen bu tarihler (21 Şubat-08 Mart 2024) YTÜ Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği'nin 20-c maddesinde geçen ve mazereti uygun görülen öğrenciler için verilen mazeretli ders kayıt tarihini de içerdiğinden akademik takvimde yer alan bu tarihlerden sonra fakülte yönetim kurulu kararı ile de dahil olmak üzere ders kaydı yapılamayacaktır.

Ders kaydı, OBS üzerinden (https://obs.yildiz.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx) üzerinden Kullanıcı Adı ve Şifre bilgileri ile yapılır.

Önemli Not: 

1- Ders silme işlemi 19 şubatta serbest seçim gününde yapılabilecektir.
2- 21 Şubat-8 Mart tarihleri arasında sistem üzerinden öğrencilere sadece Ekleme hakkı verecektir. Eklenen dersler kesinlikle silinmeyecektir.
3- Çakışma haricinde Dilekçe ile ders ekleme silme işlemi yapılmayacaktır.